| Family: | TURBINIDAE |
|---|---|
| Gender | Lithopoma |
| Specie: | tectumtectum(Lightfoot,J.inSolander,1786) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Exceptional quality! (WR: 69.9 mm) |
| Size: | 55.9 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Los Roques |
| Description: | Collected by diver, attached on rocks, at 5 to 6 m deep. |
Volvarina sp.
$ 12,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00












