| Family: | PECTINIDAE |
|---|---|
| Gender | Nodipecten |
| Specie: | nodosusLinnaeus,1758 |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F++ unusual red coloration (WR: 192.0 mm) |
| Size: | 56.7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Corumbau / Ba |
| Description: | Collected by scuba diver, 24 to 29 m |
Chicoreus spectrum (Reeve, 1846)
$ 170,00
Out of stock















