| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Chicoreus |
| Specie: | spectrum(Reeve,1846) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Good quality to this size. (WR: 168.0 mm) |
| Size: | 135.2 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ ES |
| Description: | Collected by tangle nets, for about 33 m deep. |
Voluta musica Linnaeus, 1758
$ 30,00
Out of stock













