| Family: | ARGONAUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Argonauta |
| Specie: | nodosaLightfoot,1786 |
| Type | Cephalophoda |
| Quality: | F+ (WR: 194.0 mm) |
| Size: | 106.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Cabo Frio / RJ |
| Description: | Collected by srimptrawler boat, 110 to 140 m deep |
Goniofusus brasiliensis (Grabau, 1904)
$ 24,00
Out of stock















