| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | centurioBorn,1778 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 105.3 mm) |
| Size: | 70.7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off ão Mateus /ES |
| Description: | Collected by shrimp trawler boat, 27 to 36 m deep |
Pleuroploca aurantiaca (Lamarck, 1816)
$ 17,00
Out of stock














