| Family: | ARCIDAE |
|---|---|
| Gender | Barbatia |
| Specie: | candida(Helbling,1779) |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F++ WORLD RECORD SIZE!!!! (Last WR: 65.0 mm) With original bisso attached |
| Size: | 76.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Ilhas Rasas, Guarapari/ES |
| Description: | Taken by scuba dive, 12 to 16 m deep, attached to the rocks |
Thais haemastoma consul (Chemnitz, 1795)
$ 12,00
Out of stock

















