| Family: | VOLUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Odontocymbiola |
| Specie: | americana(Reeve,1846) |
| Tipo: | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+++ Many black spots! (WR: 75.5 mm) |
| Size: | 50.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Anchieta/ES |
| Description: | Collected by octopus trap, 50 to 60 m deep |
Turbo canaliculatus Hermann, 1781
$ 20,00
Fora de estoque
Produtos relacionados
MARINE GASTROPODES
$ 7,00
















